Technika Diamentowa

Technika diamentowa jest wykorzystywana do wzmocnienia wierteł, pił tarczowych oraz różnego rodzaju elementów tnących, które to wykorzystywane są podczas wiercenie otworów, czy wykonywania różnego rodzaju nacięć w szczególnie twardych materiałach takich jak beton, żelbeton, czy żelazo. To technika, która jest ceniona na całym świecie. Dzięki niej możliwe staje się świadczenie usług na najwyższym poziomie, bez obaw o to, że podczas prac zostanie uszkodzona konstrukcja, czy też, że zajdzie konieczność wymiany wiertła lub tarczy tnącej na nowe. To technika, która jest wykorzystywana również przez naszą firmę, podczas realizacji różnego rodzaju zleceń. To właśnie dzięki tej technice jesteśmy w stanie zaoferować swoim klientom usługi najwyższej jakości, które spotykają się z ich akceptacją, zadowoleniem, oraz pozwalają na rozwój naszej firmy. Technika diamentowa, która stała się swego rodzaju rewolucją, pozwoliła nam na poszerzenie zakresu świadczonych przez nas usług.

Technika diamentowa – idealne cięcie

Technika diamentowa, która nie ma sobie równych, i pozwala na znaczne zmniejszenie kosztów związanych z oferowanymi przez nas usługami. To technika, bez której trudno jest sobie wyobrazić idealnie równe cięcie w betonie, czy żelbetonie, wykonanie odwiertu w betonie, bez obaw o to, że dojdzie do niebezpiecznych pęknięć, oraz uszkodzeń konstrukcyjnych. Technika diamentowa, jest jedną z najlepszych technik, które pozwoliła nam również na podniesienie poziomu świadczonych przez nas usług i pozwoliła nam na stanie się liderem na tym właśnie rynku. Stosowana przez nas technika diamentowa sprawiała, że swoim klientom możemy zaoferować nie tylko usługi najlepszej jakości, ale możemy im zaoferować możliwość zobaczenia różnicy pomiędzy poszczególnymi wiertłami oraz tarczami tnącymi.

Zalety techniki diamentowej

Swoim klientom, którzy mają wątpliwości związane z tym, czy podczas swoich prac powinniśmy sięgać wiertła oraz tarcze tnące wzmocnione tą metodą pokazujemy efekty pracy zwykłymi wiertłami oraz tarczami tnącymi. Różnice są widoczne gołym okiem, i nie potrzeba doświadczenia, aby stwierdzić, że jednak warto skorzystać z techniki diamentowej, która jak się okazuje ma o wiele więcej zalet. Dlatego też wszystkim swoim klientom polecamy skorzystanie z tej właśnie techniki, doradzamy wybór usług, które są z jej pomocą wykonywane, dzięki czemu poszczególne prace przebiegają zdecydowanie szybciej.

Diament – najtwardsza subtancja

Diament jest najtwardszą substancją występującą w przyrodzie, jego nazwa pochodzi od słowa „diamentum” czyli „niezniszczalny”. Diament jest trudno topliwy , odporny na działanie kwasów i zasad co czyni go niełatwym do zniszczenia, ponadto jest minerałem, który posiada właściwości odporne na ścieranie, a po oszlifowaniu ma możliwość stworzenia bardzo ostrych krawędzi tnących, dlatego używany w technice diamentowej daje gwarancje dużej precyzji wykonywanych prac. Technika diamentowa oparta jest na użyciu specjalnych tarcz, wierteł oraz lin, których części opracowane są z poukładanych w segmenty diamentów. Generacja użytych koron diamentowych pozwala dwukrotnie zwiększyć szybkość wiercenia w większości podłoży, w szczególności w tych najtwardszych. Technika diamentowa ma pozytywne zastosowanie przy pracach wyburzeniowych oraz dodatkowo korekcyjnych. Posiada przewagę nad pozostałego rodzaju technologiami z racji tego, że zawiera mniej szkodliwych elementów dla środowiska, w którym żyje człowiek, w porównaniu z pospolitymi metodami mechanicznej obróbki betonu. Należy tutaj wymienić niski poziom hałasu oraz niski poziom zapylenia. Technologia diamentowa daje zapewnienie, że obrabiane krawędzie będą gładkie i równe, a materiał nie będzie posiadał rys ani pęknięć, jeżeli owa technika zastosowana będzie do wiercenia czy cięcia ścian, to konstrukcja nośna budynku nie zostanie naruszona. Wykorzystanie techniki koron diamentowych ma miejsce szczególnie przy pracach w budownictwie ogólnym– przy modernizacjach, remontach przy wycinaniu otworów okiennych i drzwiowych , a dodatkowo również w budownictwie przemysłowym – cięcie i wiercenie żelbetu, betonu zbrojonych stropów, cięcie wiaduktów, mostów.