Cięcie piłą diamentową

Cięcie piłą diamentową

Cięcie piłą – diamentową usługą

Przeciętny człowiek myśli, że cięcie piłą takich materiałów beton czy żelbeton jest niemożliwe. W branży budowlanej cięcie piłą tego typu powierzchni jest na porządku dziennym. Szczególnym przypadkiem jest cięcie piłą diamentową. Taką usługę wykonuje się w sytuacji, gdy cięcie musi odbyć się bez dodatkowych drgań, w celu uniknięcia spękań i odprysków. Dodatkowym atutem jest również krótszy od tradycyjnego czas wykonania cięcia piłą.

Cięcie piłą diamentową wykorzystuje się w budownictwie, do wycinania lub poszerzania otworów w ścianach pod drzwi czy okna. Taka metoda cięcia piłą sprawdza się również w tworzeniu otworów wentylacyjnych, formowaniu słupów czy schodów oraz demontażu stropów i ścian. W zależności od rodzaju zlecenia w użytku są trzy rodzaje pił, które różnią się między sobą zastosowaniem, możliwościami i elementem tnącym.

Cięcie piłą ręczną diamentową

Wśród ręcznych pił diamentowych wyróżnia się kilka rodzajów wyróżniających się elementem tnącym. W budownictwie mają zastosowanie piły z tarczą, pierścieniem tnącym i łańcuchem diamentowym. Ręczne piły doskonale sprawdzają się w cięciu materiałów budowlanych, wycinaniu małych elementów oraz dziur pod drzwi i okna. Zaletą tych pił jest również to, że mogą one dotrzeć do trudno dostępnych miejsc oraz wycinać otwory pod różne instalacje. Cięcie piłą diamentową ręczną może się odbywać pod różnymi kątami oraz na głębokość około 30 cm. Takie cięcie piłą wykonuje się dość szybko, bezpyłowo, a wycięte powierzchnie mają gładkie krawędzie.

Cięcie piłą ścienną

Cięcie piłą ścienną stosuje w budownictwie ciężkim, gdzie istnieje potrzeba cięcia powierzchni betonowych i żelbetonowych ze zbrojeniem. Żeby wykonać takie cięcie piła ta jest napędzana silnikiem elektrycznym o wysokich częstotliwościach. Oprócz zastosowań analogicznych do piły ręcznej, piła ścienna używana jest do cięcia materiałów budowlanych , stropów i posadzek. Cięcie piłą ścienną odbywa się bezpyłowo, szybko pod różnymi kątami na głębokość 125 cm. Po zakończonym cięciu pozostają gładkie krawędzie.

Cięcie piłą liną diamentową

Najbardziej spektakularne wrażenie robi cięcie piłą z liną diamentową. W tym przypadku właściwie nie ma ograniczeń w kwestii gabarytów materiału. Piłą ta wyposażona jest w silnik elektryczny o wysokich częstotliwościach. Wykorzystuje się ją do bez udarowego i bezpyłowego cięcia betonu i żelbetonu. Cięcie piłą z liną diamentową nawet najgrubszych ścian bunkra, najmasywniejszego mostu, czy wiaduktu wygląda tak jak cięcie ostrym nożem świeżego ciasta.